Ashley and Vanessa fans Macedonia


 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Добредојдовте

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Добредојдовте   Нед Aвг 23, 2009 11:27 pm

Овде претставете ни се...еве ме мене...Јас сум Дијана имам 13 години од Кратово сум..и тоа..

_________________


Последната промена е направена од Dijan4e на Пон Aвг 24, 2009 8:40 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 2:08 am

Хееј...јас сум Нина имам 12 години, живеам во скопје учам во Владо Тасевски ги обожавам ешли и неса и тин ејџелс и рбд.....ако ве интересира уште нешто слободно прашајте Very Happy

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Miss.Rochi*
Модератор
Модератор
avatar

Posts : 186
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 5:25 pm

Здраво,јас сум Бојана,и исто как0о нина ги обожавам Тин ејнџлс и ванеса и еш!
Форумов е супер!И тоа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 5:26 pm

Фала и добродојде Razz

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Miss.Rochi*
Модератор
Модератор
avatar

Posts : 186
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 5:27 pm

Благодарам за добредојдето!И,нема проблем!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 5:44 pm

Фала добредојде и забавувај се

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
Cece
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 30
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:29 pm

Здраво јас сум Цветанка и ме знаете од ангели форумот,иначе овој форум е супер ги обожавам ешли и несаа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:30 pm

Добродојде Wink

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Miss.Rochi*
Модератор
Модератор
avatar

Posts : 186
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:31 pm

Добредојде Тинние!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:34 pm

Добредојде Цеце и забавувај се!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
Cece
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 30
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:38 pm

Благодарам Дијан4е и се надевам дека ке се забавувам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Miss.Rochi*
Модератор
Модератор
avatar

Posts : 186
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:38 pm

Добредојде Цеце!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Cece
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 30
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:45 pm

Благодарам мис Рочи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Stefi
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 7
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:49 pm

Хеј јас се викам Стефанија имам 12 години и форумот ми го кажа Цеце
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Miss.Rochi*
Модератор
Модератор
avatar

Posts : 186
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:50 pm

Велком Стефи!Се надевам дека ке се забавуваш на форумов,и нема да зажалиш што се регистрира!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Cece
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 30
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:52 pm

Добредојде Стефи благодарам што се регистрира и забавувај се
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Stefi
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 7
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:53 pm

Фала фала
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:57 pm

Добредојде Стефи и забавувај се!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 8:58 pm

Dijan4e напиша:
Добредојде Стефи и забавувај се!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Stefi
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 7
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 9:02 pm

Фала и ке се забавувам да знате Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 9:47 pm

Здраво,ја су Елен4е, ме знаете од другите форуми и на форумов ме донесе Дијан4е... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 9:49 pm

Добредојде Елен4е и забавувај се

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 9:53 pm

Фала,Дијан4е...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 10:13 pm

Dijan4e напиша:
Добредојде Елен4е и забавувај се

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 10:15 pm

Фала,нин4е....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   

Вратете се на почетокот Go down
 
Добредојдовте
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Ashley and Vanessa fans Macedonia :: Форум :: Добредојдовте-
Отиди до: