Ashley and Vanessa fans Macedonia


 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Добредојдовте

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Добредојдовте   Нед Aвг 23, 2009 11:27 pm

First topic message reminder :

Овде претставете ни се...еве ме мене...Јас сум Дијана имам 13 години од Кратово сум..и тоа..

_________________


Последната промена е направена од Dijan4e на Пон Aвг 24, 2009 8:40 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com

АвторПорака
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 11:31 pm

Здраво јас сум Ангела и имам 12 години
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 11:31 pm

Добредојде Ангела и забавувај се!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 11:32 pm

Dijan4e напиша:
Добредојде Ангела и забавувај се!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Aвг 24, 2009 11:34 pm

фала
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Allen Cruz
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 19
Join date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 12:53 am

Здраво јас сум Аце.. ме знаете од МСН... иначе многу ги сакам Ашлеи и Ванеша..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 12:54 am

Allen Cruz напиша:
Здраво јас сум Аце.. ме знаете од МСН... иначе многу ги сакам Ашлеи и Ванеша..
Добредојде тиагин

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 12:57 am

Dijan4e напиша:
Allen Cruz напиша:
Здраво јас сум Аце.. ме знаете од МСН... иначе многу ги сакам Ашлеи и Ванеша..
Добредојде тиагин

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Cece
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 30
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 1:36 am

Добредојде Аце и забавувај се
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Miss.Rochi*
Модератор
Модератор
avatar

Posts : 186
Join date : 2009-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 1:43 am

Велком фании!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 1:44 am

Miss.Rochi* напиша:
Велком фании!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 3:13 am

Добредојдовте сите нови членови....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Little_foxy_Lady
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 1
Join date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 2:51 pm

Caos...ja sam Milana...dovela me Asley Tisadle na BE-STAR....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 2:56 pm

Welcome...have fun

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 3:04 pm

ninny напиша:
Welcome...have fun

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
Bube
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 4
Join date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 3:21 pm

Здраво јас сум Бубе имам 13 години и сум од Неготино
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 3:22 pm

Добродојде ... Забавувај се ... И биди редовна

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 3:22 pm

Добредојде Бубе и фала што се регистрира!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
Bube
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 4
Join date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 3:23 pm

Фалааааа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 3:43 pm

Добредојде,Бубе...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Maje
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 33
Join date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 4:17 pm

Здраво јас сум Маје и сум од Неготино..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 4:18 pm

ninny напиша:
Добродојде ... Забавувај се ... И биди редовна

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 4:20 pm

Dijan4e напиша:
ninny напиша:
Добродојде ... Забавувај се ... И биди редовна

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Maje
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 33
Join date : 2009-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 4:33 pm

Фала многу..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 6:05 pm

Добродојде
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Вто Aвг 25, 2009 7:11 pm

Добредојдовте сите нови членови...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   

Вратете се на почетокот Go down
 
Добредојдовте
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Ashley and Vanessa fans Macedonia :: Форум :: Добредојдовте-
Отиди до: