Ashley and Vanessa fans Macedonia


 
HomePortalCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Добредојдовте

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Добредојдовте   Нед Aвг 23, 2009 11:27 pm

First topic message reminder :

Овде претставете ни се...еве ме мене...Јас сум Дијана имам 13 години од Кратово сум..и тоа..

_________________


Последната промена е направена од Dijan4e на Пон Aвг 24, 2009 8:40 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com

АвторПорака
Simona
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 23
Join date : 2009-08-26

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 11:36 am

Здраво јас сум Симона, и ме знаете од ангели форумот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 11:55 am

Добредојде Симона.............забавувај се!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
natence
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 27
Join date : 2009-08-25
Age : 23
Location : So ashley vo shoping

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 12:11 pm

hey jas sum natalija,iam 13 god i mozda me znaete od dr forumi kako natence Smile btw mn ubav forum!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 12:12 pm

Добредојде натенце
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
natence
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 27
Join date : 2009-08-25
Age : 23
Location : So ashley vo shoping

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 12:22 pm

falaaaa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 2:35 pm

Добредојдовте Натенце и Симона и забавувајте се!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 2:36 pm

Добредојдовте Натенце и Симона...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ninny
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 266
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 2:46 pm

Elen4e напиша:
Добредојдовте Натенце и Симона...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simona
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 23
Join date : 2009-08-26

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Aвг 26, 2009 5:56 pm

Фала многу на сите.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Чет Aвг 27, 2009 11:20 am

нп
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aangela
Нов Член
Нов Член


Posts : 14
Join date : 2009-08-27
Age : 22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Чет Aвг 27, 2009 3:03 pm

Zdravo jas sum Angela i mozda me znaete od angeli forumot,od Kumanovo sum.
A forumot e super 5!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 275
Join date : 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Чет Aвг 27, 2009 3:58 pm

Добредојде Ангела и забавувај се

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tvforum-sr.forumakers.com
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Чет Aвг 27, 2009 6:18 pm

Добредојде Ангела!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elen4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 140
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Некаде далеку....

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пет Aвг 28, 2009 2:33 am

Добредојдовте сите нови членови...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
An4i
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 10
Join date : 2009-09-07
Age : 23
Location : Vo Disney so Ashley i Vanessa

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Сеп 07, 2009 9:30 am

Zdravo se vikam Angela,imam 13 godini i gi obozavam Ash i Nessa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пон Сеп 07, 2009 10:37 am

Мислиш 12
Добредојде
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tinnie Suarez Hudgens
Нов Член
Нов Член
avatar

Posts : 7
Join date : 2009-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Сре Окт 14, 2009 11:00 pm

zdravo na sita jas sum Tina i sega samo sho doznav na forumov i odma se registirav forumov e prekrasen!..ash y vann se prekrasni ali vanessa si ja skaam najvisheee!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Posts : 219
Join date : 2009-08-24
Age : 22
Location : Во шопинг со Ешли и Ванеса!:)

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   Пет Окт 16, 2009 2:15 pm

Добредојде!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте   

Вратете се на почетокот Go down
 
Добредојдовте
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Ashley and Vanessa fans Macedonia :: Форум :: Добредојдовте-
Отиди до: